Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei.

Dnia 5 lutego 2024 dzieci uczestniczyły w prelekcji na temat bezpieczeństwa na stacji kolejowej, w pobliżu przejazdu kolejowego i w pociągu. W ciągu całego roku przedszkolnego, w poszczególnych grupach wiekowych realizowane są zagadnienia związane z programem „Uczę się bezpiecznie żyć”, którego celem jest przybliżenie dzieciom trudnych, ale jakże cennych informacji związanych z bezpieczeństwem życia codziennego. Tym razem dzieci miały szansę skorzystać z cennej lekcji związanej z ruchem kolejowym, uczestnicząc aktywnie w rozmowie z funkcjonariuszem SOK oraz oglądając krótkie bajki uczące bezpiecznych zachowań. Tym samym dzieci przygotowują się do gminnego konkursu, który niebawem odbędzie się w naszym przedszkolu.