Udział w akcji Przedszkole pamięta.

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Akcja ta odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii- tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskich tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu , społeczności. Przedszkolaki odwiedziły pobliskie cmentarze, złożyły kwiaty i zapaliły znicze na grobie wieloletniego proboszcza ks. Jana Nicko, przy pomniku żołnierzy walczących za naszą ojczyznę podczas I wojny światowej, zwiedziły zamek i poznały jego historię oraz historię ludzi z nim związanych, wykonały pracę plastyczną i gazetkę przedszkolną.