Tydzień Niepodległości.

W naszym przedszkolu po raz kolejny był organizowany Tydzień Niepodległości, który miał na celu przekazanie dzieciom treści patriotycznych, w sposób ułatwiający zrozumienie znaczenia pojęcia odzyskania niepodległości oraz rangi wydarzenia w życiu każdego Polaka. Kształtowanie wartości obywatelskich jest niezwykle ważnym elementem edukacji przedszkolnej. W każdym dniu realizowaliśmy założone zadania : wykonaliśmy flagi w barwach narodowych, grupowe kotyliony, słuchaliśmy i śpiewaliśmy patriotyczne pieśni, a w ostatnim dniu uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy. Odwiedzili nas również goście ze straży granicznej, którzy opowiadali nam o swojej pracy oraz zaprezentowali sprzęt, który pomaga im w codziennym wykonywaniu zadań. Cały tydzień upłynął nam w miłym, patriotycznym klimacie.