Dzień: 6 marca 2023

Przedszkolny konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć”

Dnia 3 marca 2023 r. odbył się przedszkolny konkurs pod hasłem „Uczę się bezpiecznie żyć”. Konkurs stanowi podsumowanie wiedzy, jaką dzieci gromadzą podczas całorocznej realizacji programu profilaktycznego pod tym samym tytułem. Program dostosowany jest do wieku dzieci i dotyczy wszystkich obszarów związanych z bezpieczeństwem, zdrowym stylem życia, działań ekologicznych. Dzieci uczą się odpowiedniego zachowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznego poruszania w ruchu drogowym oraz zachowań proekologicznych. Podczas konkursu przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami. Komisja niezwykle doceniła, że najmłodsi potrafią, w razie konieczności wezwać pomoc, przeprowadzając rozmowę z dyspozytorem, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, odpowiednio zachować się w przypadku ataku psa, czy kontaktu z nieznajomym. Dzieci miały okazję odpowiedzieć na wiele pytań, zaprezentować swoje umiejętności, podczas przygotowanych pokazów, zaśpiewać piosenki związane z tematyką konkursu przed niezwykłymi gośćmi, którzy stanowili komisję konkursową. Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom, Policjantom, funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei , Straży Miejskiej, Ratownikowi Medycznemu, przedstawicielom Euroregionu Nysa, Urzędu Gminy, oraz Radzie Rodziców za obecność, przekazane nagrody oraz wiedzę.

Koncert filharmonii „Opowieść o zaczarowanym kwiatku…”

Przez gęsty las biegła drobna wróżka. Spieszyła się tak bardzo, że nie zauważyła, jak z małej sakiewki, którą niosła, wysypała się odrobina magicznego pyłu. W tym miejscu kiełkowało niewielkie ziarenko, które dzięki magii zmieniło się w piękny zaczarowany kwiat. Potrafił on czytać emocje każdego, kto się do niego zbliżył i spełniać wszelkie życzenia…oczywiście pod pewnym warunkiem. Co było dalej? Spytajcie młodych słuchaczy koncertu, którzy z zainteresowaniem wysłuchali muzycznej baśni.