Sprzątanie świata

We wrześniowe przedpołudnie przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na spacer po najbliższej okolicy w celu uczestniczenia w akcji „Sprzątamy świat”. Tego dnia dzieci dowiedziały się i zostało im także przypomniane jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Dowiedziały się również, że wspólnie możemy bardzo wiele zdziałać, małe czyny czynią z nas wielkich ludzi. Podniesiony mały papierek…bardzo wiele znaczy dla środowiska i przyszłych pokoleń. Dbajmy wspólnie o Naszą Planetę- Ziemię.