Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września nasze Przedszkolaki obchodzą swoje święto, dlatego w tym dniu nie mogło zabraknąć na ich twarzach uśmiechu. W naszym przedszkolu wspólne zabawy rozpoczęły się już na początku tygodnia. Wtedy w ogrodzie przedszkolnym stanęły kolorowe dmuchańce, z których dzieci mogły korzystać przez cały przedszkolny dzień. Dzieci mogły skakać, zjeżdżać, wspinać i wesoło bawić w towarzystwie swoich ulubionych kolegów i koleżanek z przedszkola. W kolejnych dniach wciąż korzystaliśmy z uroków słonecznej jesieni pobudzając wszystkie zmysły poprzez zabawy sensoryczne. Dzieci malowały palcami na folii, miały okazję stworzyć , a następnie bawić się piaskiem kinetycznym, pobudziły swoje zmysły robiąc kolorową i pachnącą ciecz nienewtonowska. Na placu zabaw czekała na nie przygotowana z różnych faktur oraz darów jesieni ścieżka sensoryczna. Największą radość sprawiła dzieciom swobodna zabawa, możliwość pobrudzenia rąk, ubrań i siebie nawzajem. Tego typu zabawy pozwalają rozwijać wyobraźnię, kreatywności oraz zdolności manualne.