Gminny Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć”

Dnia 23.02.2024r. odbył się trzeci Gminny Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć”. Uczestniczyły w nim ośmioosobowe drużyny dzieci 5-6 letnich z oddziału przedszkolnego przy SP im. Caspara Davida Friedricha w Kopańcu pod opieką pani Kingi Sojda, oddziału przedszkolnego przy SP im. Jana Pawła II w Wojcieszycach pod opieką pani Haliny Łysenko oraz reprezentanci z grup  z Gminnego Przedszkola w Starej Kamienicy –  „Pszczółki” pod opieką pani Moniki Pisuli i „Motyle”  pod opieką pani Danuty Noordenbos.

Podczas konkursu dzieci prezentowały swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, postępowania w razie wystąpienia pożaru, bezpieczeństwa w ruchu kolejowym, bezpiecznego poruszania się po drodze, świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialnego zachowania w lesie.
Zmagania konkursowe sędziowali reprezentanci służb:
*Policja – sierż. sztab. Krzysztof Konikiewicz
* Państwowa Straż Pożarna – starszy ogniomistrz Jarosław Przybylski
* Straż Ochrony Kolei – starszy przodownik Mariusz Musialik, przodownik Marcin Banik
*Straż Miejska w Jeleniej Górze – kierownik oddziału pierwszego centrum kierowania Artur Chmielewski, starszy inspektor Jacek Dziedziński
*  Firma Medyczna Divemed – Ratownik Medyczny Łukasz Chocianowicz
* Nadleśnictwo Świeradów – leśniczy Karol Borecki

Nad przebiegiem imprezy czuwała dyrektor Elżbieta Lorenc-Mytnik, przedstawiciel Rady Rodziców pani Monika Jaszczyszyn oraz współorganizator Powiatowego Konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć” pan Maciej Gałęski.
Głównymi organizatorkami konkursu były Irmina Gradzińska i Monika Szymczak z Gminnego Przedszkola w Starej Kamienicy.

Ze względu na niezwykle wysoki poziom wiedzy i umiejętności dzieci, komisja sędziowska zdecydowała o przyznaniu pierwszego miejsca wszystkim drużynom. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz gry edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa.

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców Gminnego Przedszkola w Starej Kamienicy za ufundowanie nagród konkursowych.