Niebieskie Igrzyska 2024

Dnia 5 kwietnia 2024r. w naszym przedszkolu odbył się dzień pełen emocji i sportowych zmagań w ramach Niebieskich Igrzysk organizowanych przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku #WRD. Dzień rozpoczął się od rozstrzygnięcia i wręczenia nagród przez trenera piłki nożnej, pana Oskara w konkursie plastycznym „Sport Widziany Oczami Dziecka”. Dzieci podczas zajęć w przedszkolu miały okazję posłuchać i wziąć udział w zajęciach przygotowanych na temat autyzmu oraz obejrzeć film, który przybliżył im tematykę dzieci ze spektrum autyzmu. Następnie wszyscy uczestnicy odśpiewali Hymn Niebieskich Igrzysk i udali się na salę gimnastyczną, gdzie czekała na nich część sportowa imprezy. Uczestnicy Niebieskich Igrzysk musieli pokonać 4 tory przeszkód o różnym stopniu trudności. Na każdym z nich czekały na nich ciekawe zadania i wyzwania. Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy ukończyły wszystkie zadania. Na zakończenie każda drużyna otrzymała dyplom i drobny upominek, a wszyscy uczestnicy medale Niebieskich Igrzysk. Zrobiono również pamiątkowe zdjęcie z tego wydarzenia. Niebieskie Igrzyska to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim wspaniała okazja do integracji dzieci ze spektrum autyzmu i ich rówieśnikami. To także czas na edukację i budowanie świadomości na temat autyzmu. Dziękujemy wszystkich, którzy wzięli udział w Niebieskich Igrzyskach i już dziś zapraszamy na kolejną edycję.